Spotkanie dla instytucji z Polski i Niemiec zainteresowanych współpracą transnarodową - Berlin, 14 października 2014 r.

09-07-2014

Wkrótce zostaną ogłoszone nabory w ramach programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020. Jeżeli planujesz udział w projekcie programu Region Morza Bałtyckiego lub Europa Środkowa, to spotkanie jest dla Ciebie.

Aby zachęcić do współpracy podmioty z obydwu krajów, reprezentanci Polski i Niemiec w komitetach programów transnarodowych wraz z krajowymi punktami kontaktowymi organizują spotkanie 14 października br. w Berlinie. Zaproszenie skierowane jest do przedstawicieli instytucji publicznych i sektora prywatnego mających już doświadczenie we współpracy transnarodowej, a także do instytucji bez doświadczenia w tym zakresie, które mają ciekawe pomysły i chcą znaleźć partnerów do współpracy.

Wykorzystaj tę okazję, aby omówić pomysł na projekt z potencjalnymi partnerami z Polski i Niemiec oraz zbadać realne możliwości współpracy. W trakcie wydarzenia przewidziana jest część poświęcona poszukiwaniu partnerów, która uwzględnia rozmowy indywidualne i w grupach, a także sesje informacyjne i wymianę zdań z przedstawicielami programu i instytucji krajowych.

Korzyści z udziału w spotkaniu:

  • możliwość zaprezentowania profilu instytucji i zarysu projektu przed spotkaniem (na platformie online)rozmowy z potencjalnymi partnerami zaineresowanymi podobną problematyką podczas dyskusji moderowanychmożliwość autoprezentacji w formie 99-sekundowego wystąpienia
  • zdobycie wiedzy o programach Region Morza Bałtyckiego i Europa Środkowa
  • spotkanie z krajowymi punktami kontaktowymi
  • spotkanie z doświadczonymi beneficjentami – zdobycie wiedzy o tym, jak działa projekt w praktyce
  • możliwość nawiązania współpracy z instytucjami z Polski i Niemiec

Miejsce spotkania: Bundesamt für Bauwesen und Raumordnung [Urząd Federalny ds. Budownictwa i Planowania Regionalnego], Straße des 17. Juni 112, Berlin

INFORMACJE ORGANIZACYJNE I REJESTRACJA

Ze względu na formułę spotkania liczba miejsc jest ograniczona. Akceptacja zgłoszeń odbędzie się z uwzględnieniem zachowania równowagi w liczbie instytucji doświadczonych i bez doświadczenia we współpracy transnarodowej, zbieżności zaproponowanych pomysłów z zakresem tematycznym programów transnarodowych na lata 2014-2020. W przypadku, gdy do udziału w spotkaniu zgłosi się kilka osób z tej samej instytucji, na późniejszym etapie organizatorzy mogą zwrócić się z prośbą o udział tylko jednej przedstawicielki/ jednego przedstawiciela. Dziękujemy za zrozumienie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży i zakwaterowania. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

FORMULARZ REJESTRACJI dostępny jest tutaj. Rejestracja będzie otwarta do końca sierpnia br. Poniżej do pobrania zaproszenie do udziału w spotkaniu oraz wstępny program wydarzenia (w języku angielskim).

Informacja o akceptacji zgłoszenia udziału zostanie wysłana w pierwszej połowie września br.

Więcej informacji o współpracy transnarodowej na stronach: www.ewt.gov.pl i www.europasrodkowa.gov.pl (w języku polskim), www.interreg.de (w języku niemieckim), oraz na stronach programów: www.central2013.eu i www.eu.baltic.net (w języku angielskim)

 

Strona przechowuje oraz uzyskuje dostęp do informacji już przechowywanej w urządzeniu użytkownika wykorzystując mechanizm plików Cookies. Akceptacja lub brak zgodny na wykorzystywanie plików Cookies odbywa się za pomocą ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Nie pokazuj więcej tego komunikatu