Materiały ze spotkania informacyjnego w Katowicach, 12 marca br.

13-03-2015

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego zorganizowało spotkanie informacyjne na temat programów transnarodowych i międzyregionalnego Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020 (EWT) oraz komplementarności tych programów z dokumentami regionalnymi.

Spotkanie odbyło się 12 marca 2015 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. Tematem przewodnim wydarzenia była innowacyjność i MŚP, wpisana zarówno do programów transnarodowych i międzyregionalnego EWT, jak i dokumentów regionalnych. Przedstawiciele  Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju przedstawili ofertę programów Interreg Region Morza Bałtyckiego,  Interreg Europa Środkowa i INTERREG EUROPA. Przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich z Małopolski, Opolszczyzny i Śląska prezentowali zagadnienia innowacyjności oraz MŚP w kontekście Regionalnych Programów Operacyjnych 2014-2020, regionalnej strategii innowacyjności oraz strategii makroregionalnej dla Polski Południowej. Instytucje zaangażowane w projekty EWT w latach 2007-2013 podzieliły się swoim doświadczeniem ze współpracy międzynarodowej i zaprezentowały projekty nawiązujące do tematyki spotkania.

 W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób rezprezentujących instytucje z całej Polski. Kolejne spotkanie odbędzie się 17 marca 2015 roku w Toruniu.

Poniżej prezentacje z  katowickiego spotkania.

Strona przechowuje oraz uzyskuje dostęp do informacji już przechowywanej w urządzeniu użytkownika wykorzystując mechanizm plików Cookies. Akceptacja lub brak zgodny na wykorzystywanie plików Cookies odbywa się za pomocą ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Nie pokazuj więcej tego komunikatu