Materiały informacyjne ze spotkań w Opolu i Zielonej Górze o dotacjach Interreg

23-11-2016

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi Województwa Lubuskiego i Województwa Opolskiego zorganizowało spotkania informacyjne na temat programów współpracy transnarodowej i międzyregionalnej z udziałem Polski.

16 listopada w Opolu, a 17 listopada 2016 r. w Zielonej Górze uczestnicy mogli zapoznać się z bogatą ofertą programów współpracy transnarodowej Interreg Europa Środkowa, Interreg Region Morza Bałtyckiego oraz programu współpracy międzyregionalnej Interreg Europa. Przedstawione zostały również doświadczenia polskich instytucji w realizacji projektów międzynarodowych.

Oferta programów Interreg została skonfrontowana z potrzebami obu województw prezentowanymi przez przedstawicieli władz regionalnych. Zidentyfikowano wiele obszarów, które można usprawniać dzięki projektom międzynarodowym. Dotyczy to m.in. wzmacniania potencjału innowacyjnego, inteligentnych specjalizacji, gospodarki wodnej, leśnej, niskoemisyjnej, a także zarządzania zasobami.

Po obu spotkaniach odbyły się konsultacje w zakresie możliwości realizacji projektów w programach Interreg. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyli w nich przedstawiciele urzędów marszałkowskich, agencji rozwoju regionalnego, miast i powiatów, uczelni wyższych, instytutów badawczych, firm itp.

Prezentacje ze spotkań oraz materiały informacyjne dostępne są na stronie Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Strona przechowuje oraz uzyskuje dostęp do informacji już przechowywanej w urządzeniu użytkownika wykorzystując mechanizm plików Cookies. Akceptacja lub brak zgodny na wykorzystywanie plików Cookies odbywa się za pomocą ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Nie pokazuj więcej tego komunikatu