Obszar programu

central europe

W tej zakładce znajdują się dokumenty dotyczące programu na lata 2007-2013. Informacje na temat programu Interreg Europa Środkowa (2014-2020) można znaleźć na stronie www.interreg-central.eu oraz w zakładce www.europasrodkowa.gov.pl/interregce.

UE
Austria, Czechy, Węgry, Polska, Słowacja, Słowenia, Niemcy (Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Berlin, Brandenburgia, Meklemburgia - Pomorze Przednie, Saksonia, Saksonia-Anhalt, Turyngia, Włochy (Piemont, Valle d'Aosta, Liguria, Lombardia, Provincia Autonoma Bolzano/Bozen, Provincia Autonoma Trento, Veneto, Friuli-Wenecja Julijska, Emilia-Romagna)
spoza UE

Ukraina - obwody: wołyński, lwowski, iwanofrankowski, zakarpacki, czerniowiecki

Obszar ten to ponad 1 050 000 km2, w przybliżeniu jedna piąta powierzchni lądowej UE. Zamieszkały jest przez około 148 milionów obywateli, co stanowi 28% populacji UE. Obszar charakteryzuje się dużą gęstością zaludnienia oraz wysokim wskaźnikiem urbanizacji; 73% populacji mieszka w miastach lub na terenach miejskich. Jego gospodarka wykazuje duże dysproporcje w dochodach i standardach życia: obszar Europy Środkowej obejmuje zarówno kilka najbogatszych, jak i najbiedniejszych regionów  Unii. Program dla Europy Środkowej ma się przyczynić do redukcji tego zróżnicowania przez współpracę regionów na rzecz rozwiązywania wspólnych problemów oraz działania mające na celu lepsze wykorzystanie ich potencjału. Program ten powinien również pomóc we wzmocnieniu ogólnej konkurencyjności poprzez stymulowanie innowacyjności na całym obszarze Europy Środkowej.

Strona przechowuje oraz uzyskuje dostęp do informacji już przechowywanej w urządzeniu użytkownika wykorzystując mechanizm plików Cookies. Akceptacja lub brak zgodny na wykorzystywanie plików Cookies odbywa się za pomocą ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Nie pokazuj więcej tego komunikatu